Rezidenčne chladenie

Klimatizácie typu split sa stávajú bežnými v mnohých domácnostiach. Model split pozostáva z vnútornej jednotku, umiestnenej v interiéri vášho domova a vonkajšej jednotky.

Pri výbere klimatizácii pre Vašu domácnosť je potrebné vziať do úvahy viacero vstupných faktorov. Počet miestností ktoré chcem vychladiť, plošné alebo objemové rozmery miestností ale i orientácia na svetovú stranu.

Pri výkone je potrebné uvažovať s množstvom vyžarovaného tepla osôb, okien  a spotrebičov. Estetické prevedenie je rovnako dôležité pri výbere konečného modelu. Výrobcovia sa snažia o vytvorenie širokej škály modelov a systémov, ktoré sú zároveň sú vhodným dizajnérskym doplnkov.

Poradíme Vám optimálne riešenie umiestnenia a výkonu klimatizácie a prediskutujeme s Vami vhodný typ vnútornej jednotky.  Navrhneme Vám, kde je najlepšie podľa možností vášho bytu pripadne domu, umiestniť vonkajšiu kondenzačnú jednotku. Najčastejšie možnosti umiestnenia sú vonkajšie fasády, balkóne prípadne  strechy alebo zádvoria.

Domáce klimatizačné jednotky sa stávajú čoraz viac účinnejšie, výrobcovia dodržiavajú stanovené normy pre spotrebu energie a hladinu zvuku. Klimatizácie sú tým energeticky účinné, tiché a výkonovo navrhnuté pre Vaše pohodlie. V poslednej dobe sa kladie dôraz na čistotu a kvalitu vzduch a vďaka sofistikovanému filtračnému systému je snaha eliminovať jemný prach, alergény a baktérie.

Poskytujeme odborné

poradenstvo ZDARMA

Kancelárie – malé komerčné priestory

Malá kancelária

(s výmerou do 25 m2)

Nenáročným riešením vhodnej klímy pre menšie kancelárske priestory je nástenná klimatizačná jednotka typu split. Výstupným parametrom je požadovaná teplota pri ktorej neklesá výkonnosť a koncentrácia pracovníkov.

Priemernú teplotu 24 °C už vie zabezpečiť jednotka o chladiacom výkone 2,5kW, prípadne viacej presklené kancelárie si vyžadujú jednotku o výkone 3,5kW. Tichý režim týchto jednotiek posúva hlučnosť pod 20 dB čo nenarušuje koncentráciu pracujúcich osôb.

Technická inštalácia je nenáročná, často krát bez nutnosti stavebných uprav muriva a umiestnenie vnútorných jednotiek býva vhodným technologickým doplnkom interiéru kancelárie.

Veľká kancelária

(s výmerou do 70 m2)

Pri rozmerovo väčších kancelároch, a kancelároch typu open office sa preferujú pod stropné klimatizačné jednotky, inštalované na okrajoch kancelárii, pripadne vhodným prvkom bývajú aj kazetové jednotku ktoré sa umiestňujú skôr do stredných častiach kancelárii a šírením chladného vzduchu na 4 strany zabezpečia požadovanú teplotu.

Dizajnérsky sú vnútorne jednotky skôr technického vzhľadu no ponúkajú vysoký chladiaci výkon, efektivitu a rôzne možnosti smerovania chladného vzduchu.

Chodiaci výkon 10kW je dostatočný aj pre kancelárie o počte 10  ľudí.

Riešenie pre viacero kancelárií

Klimatizácie typu Multi-Split je technológia ktorá umožňuje samostatne chladenie viacero kancelárii s vlastnou vnútornou jednotkou ktoré sú pripojene na jedno vonkajšiu jednotku.

To umožňuje úsporu miesta inštalácie v exteriéri nakoľko na jednu vonkajšiu jednotku je možne pripojiť až 5 vnútorných jednotiek.

Vhodne zvolený výkon vonkajšej jednotky je kľúčovou hodnotou pri zabezpečení chladiaceho výkonu vnútorných jednotiek.

Kompletné chladenie

pre vašu KANCELÁRIU

Serverovne a dátové centrá

Zabezpečiť chladenie IT infraštruktúry je technicky náročnejšia záležitosť v porovnaní s kanceláriám či domácimi klimatizáciám. Pre menšie serverovne s jedným či dvoma rackovými stojanmi postačí aj nástenná avšak primyslená klimatizácia ktorá je technologicky prispôsobená vysoký výkon a nevyhnutnú  nepretržitú prevádzku počas celého roka.

Pre dátové centra kde je chod plných rackový stojanov v nonstop prevádzke je riešenie oveľa sofistikovanejšie a vyžaduje si presný prepočet chodenia požadovaného zdroja tepla ktorým sú servery a počítače.

Správny návrh klimatizačných panelov spolu s výkonnými ventilátormi zabezpečia odčerpávanie teplého vzduchu z miestnosti pri súčasnom dodávaní vychladeného vzduchu cez výparníkové jednotky späť do serverovne. Kondenzačne vonkajšie jednotky tvoria komplex ventilátorov a chodiaceho systému umiestnený zväčša na streche budovy.

Od návrhu až po

kompletnú REALIZÁCIU

Priemyselné miestnosti a výrobné haly

Chladenie priemyselnej haly vyžaduje centralizovaný chladiaci systém ktorý zabezpečí nielen chladenie ale aj filtráciu vzduchu a jeho následnú distribúciu vzduchotechnickým potrubím.

Pri návrhu komplexného projektu treba brat za vstupne hodnoty nielen tepelne výkony priemyselných strojov ktoré je potrebne chladiť ale zároveň zabezpečiť prívod čerstvého vzduch pre obsluhujúci personál.